Burnley vs Chelsea: 10 Statistici Vitale

10. Burnley si Chelsea se intalnesc pentru prima data, din sezonul 2009/2010, atunci cand "albastrii" au reusit sa se impuna in ambele jocuri. In cele 5 etape de debut pe care le-a prins la Chelsea, Mourinho a castigat de fiecare data. 1.38 e cota lui Chelsea pentru a triumfa si diseara.

9. John Terry a marcat golul victoriei in ultima intalnire directa, se intampla in ianuarie 2010, pe Turf Moor din Burnley. Terry a marcat doua goluri pentru Chelsea in sezonul trecut, cel mai recent in decembrie, iar o reusita a sa diseara e apreciata cu cota 9.00

8. Burnley au invins-o pe Chelsea o singura data in ultimele sapte intalniri directe, partida terminata cu 1-0, desfurata in defuncta "Division Two", in Aprilie 1977. Cota ca gazdele sa se impuna diseara e 8.80.

7. Sezonul trecut, cei de la Burnley au castigat doar patru din ultimele opte etape, pierzand doua dintre aceste partide. Au fost primele esecuri de la Boxing Day. 3.10 e cota pentru ca echipa gazda sa nu piarda diseara.

6. Media suturilor lui Chelsea din sezonul trecut a fost de 18.2, cea mai buna din intreg campionatul. "Albastrii" au cota 2.25 pentru a marcat in ambele reprize.

5. Un alt aspect statistic interesant in care Chelsea s-a remarcat in sezonul trecut au fost procentul duelurilor aeriene castigate, 54.8%, a doua medie din campionat. Detenta si forta noului atacant al lui Chelsea, Diego Costa, sunt recunoscute, iar cota 9.00 pentru un gol marcat cu capul, prezinta o valoare interesanta.

4. Danny Ings a fost golgheterul lui Burnley din sezonul trecut, el reusind 21 din cele 72 de goluri inscrise de intreaga echipa. Cota lui Danny sa marcheze diseara e 4.60

3. Un alt jucator instrumental pentru gazde, in campania pentru promovare, a fost Kieran Trippier, care a fost jucatorul cu cele mai multe assisturi din Championship, 14. Jucatorul de 23 de ani are cota 25.00 sa marcheze.

2. Fernando Torres a terminat sezonul trecut intr-o forma buna, reusind doua goluri in ultimele trei partide ale lui Chelsea. El a marcat deasemenea in meciul Spaniei cu Australia de la Cupa Mondiala. 2.45 e cota lui "El Nino" pentru a marca.

1. Castigatorul Cupei Mondial, Andre Scurrle, a marcat trei goluri la turneu final din Brazilia si doar 9 pentru Chelsea in intreg sezonul trecut. Andre sa deschida scorul intr-o partida termina 2-0 pentru echipa sa are cota 25.00.

Nu uita de super-promotia prin care Unibet va rambursa toate pariurile pierzătoare de tip Scor corect, Pauză / Final, Primul marcator și Ultimul marcator de până la 500 RON la orice meci din Premier League unde se marchează un gol în prelungiri.