Pariuri Liga1: 9 statistici vitale privind meciurile etapei 21 din Liga1

1. Remiza CFR-ului de ieri din meciul cu Chiajna a reprezentat al 6-lea rezultat de egalitate, inregistrat in ultimele 8 partide jucate in campionatul romanesc. 3.80 e cota sa avem un nou rezultat indecis in primul meci al zilei dintre Pandurii si Botosani.

2. Viitorul e de departea cea mai spectaculoasa echipa a acestui sezon de Liga1. Trupa lui Hagi are o medie incredibila de 4.00 goluri / meci, in ultimele lor sapte etape din campionat. Azi evolueaza la Timisoara, iar cota pentru un joc cu peste 2.5 goluri are valoarea 2.10.

3. Astra a castigat 5 din ultimele 6 partide disputate impotriva celor de la CSMS Iasi. Giurgiuvenii vin dupa o remiza dezamagitoare, 1-1 acasa cu FC Voluntari. Cota ca trupa lui Sumudica sa-si continue seria victorioasa in capitala Moldovei are valoarea 2.35.

4. Laurentiu Reghecampf va juca primul sau meci in al doilea mandat la Steaua impotriva celor de la CS U Craiova. Partida are loc pe teren neutru, la Pitesti. 1.96 e valoarea atribuita unui meci in care ros-albastrii ar puncta de cel putin doua ori.

5. In 8 din ultimele 9 jocuri disputate de FC Voluntari, respectiv in 7 din ultimele 8 ale celor de la ASA Targu Mures, ambele echipe au reusit sa fie prezente pe tabela de marcaj. Duminica ele se vor intalni in Stefan cel Mare, iar cota pentru un nou joc in care ambele porti vor fi scuturate e una tentanta, 2.00.

6. Epilogul etapei dintre Petrolul si Dinamo se va disputa in cele din urma pe stadionul Ilie Oana. Prahovenii au 3 meciuri consecutive impotriva "cainilor" in care nu au marcat. Cota ca echipa lui Rednic sa nu primeasca gol nici in aceasta disputa e una generoasa, 2.65.

7. Steaua a mai gazduit-o pe CSU Craiova o singura data in istorie, intr-o partida terminata cu scorul de 3-1. Agentia Unibet ofera o cota foarte tentanta privind repetarea scenariului, cota fiind 16.00.

8. Pandurii au reusit sa inscrie un total de 7 goluri in ultimele doua dispute pe care le-au gazduit contra Botosaniului. In cazul in care se va impune si azi, trupa lui Edi Iordanescu va trece pe prima pozitie. Valoarea unui succes al gorjenilor pe stilul pauza/final e 2.48 .

9. Petrolul e echipa de Liga1 cu cele mai multe egaluri inregistrate la pauza, 13 in 20 de etape. "Lupii galbeni" ii vor gazdui pe dinamovisiti lui Rednic, intr-o partida ce se va juca pe un gazon cvasi-imprecticabil. Acest lucru ar putea favoriza un meci inchis, cu putine goluri. Egalul blanc la pauza are cota 2.40.