Pariuri Liga Campionilor: 10 statistici vitale despre sfertul Atletico - Barcelona

10. Barcelona a trecut de Atletico Madric cu scorul de 2-1 in mansa tur disputata pe Camp Nou in urma cu o saptamana. Catalanii au trecut de Atleti cu acelasi scor pentru a treia oara in acest sezon. A patra victorie la rand cu 2-1 pentru Barca e apreciata azi la cota 9.50.

9. Barca s-a impus in ultimele trei vizite aloe lor pe Vicente Calderon, de fiecare data inregistrand victorii la exact 1 gol diferenta. Un nou succes de acest tip are diseara cota 4.20 in oferta Unibet.

8. Atletico si Barca s-au intalnit de 225 de ori in toate competitiile. Barcelona a inregistrat 100 de victorii, 50 de partide s-au terminat la egalitate si alte 75 au fost victoriile lui Atletico. Oaspetii din Catalunia au 2.25 pentru a obtine succesul 101.

7. Atletico au mai pierdut cu 1-2 in primul meci intr-o dubla mansa din cupele europene in alte sapte ocazii. Surprinzator, echipa madrilena a reusit sa redreseze situatia si sa se califice mai departe de nu mai putin de sase randuri. Atletico au cota 3.40 pentru a obtine victoria.

6. Antoine Griezmann nu a marcat nici un gol in sase partide disputate contra Barcelonei, de cand imbraca tricoul lui Atletico. Atacantul francez a punctat de trei ori in poarta catalanilor, in cele 10 partide pe care le-a disputat cu Real Sociedad. Unibet va ofera cota 5.80 ca Griezmann sa opreasca seceta si sa deschida scorul azi.

FC Barcelona v Club Atletico de Madrid  - UEFA Champions League Quarter Final: First Leg : News Photo

5. Fernando Torres a marcat saptamana trecuta pe Camp Nou primul sau gol al sezonului in noua aparitii de Liga. El a fost rapid eliminat pentru un al doilea galben si va lipsi astazi. Echipa lui Simeone are cota 2.70 sa nu reuseasca sa marcheze azi in poarta Barcei.

4. Atletico au marcat in medie 2.75 goluri per meci in ultimele patru partide pe care le-au gazduite, in timp ce Barca au incasat in medie cate un gol pe meci in aceasta perioada. Atletico au cota 4.40 pentru a avansa in semifinale.

3. Esecul Barcelonei din week-endul trecut, 0-1 pe terenul lui Real Sociedad, a fost prima partida din ultimele 23 de partide, in care nu au reusit sa inscrie. A fost a doua infrangere in ultimele trei partide. Catalanii au cota 3.55 pentru a nu marca diseara la Madrid.

2. Luis Suarez a marcat o dubla pentru Barcelona in succesul de saptamana trecuta contra Atletico. Atacantul uruguayan are 45 de goluri in 45 de meciuri jucate pentru Barca in acest sezon. Cota pentru o noua dubla a sa e 9.00

1. 10 din cele 83 de goluri marcate de Messi in Liga Campionilor au venit in faza sferturilor de finala ale competitiei. Cu toate astea, argentinianul nu a marcat nici un gol in ultimele sase aparitii in sferturile Ligii. Lionel are cota 1.47 pentru a nu marca diseara pe Calderon.