Pariuri Champions League: Ce trebuie sa stii inaintea mansei tur Aktobe - Steaua

18:00 Aktobe 3.50, Egal 3.20, Steaua 2.10

Meciul Stelei din Kazakhstan e cel mare deschide ziua de azi in turul III preliminar din Liga Campionilor. Ieri s-au disputat primele 3 partide, gazdele obtinand victorii pe linie, luand optiuni seriose privind califacarea in play-off, Sparga Praga a dispus cu 4-2 de suedezii de la Malmo, Slovan Bratislava a trecut cu 2-1 de Sheriff Tiraspol, in timp ce in ultimul meci, Debrecen i-au invins cu 1-0 pe BATE.

Campioana Romaniei are motive de ingrijorare serioase, kazahii de la Aktobe sunt neinvinsi in ultimii 4 ani pe teren propriu in preliminariile Champions League, obtinand 5 victorii si 2 remize. Un nou meci in care Aktobe ar termina neinvinsi are cota 1.67 la agentia noastra.

Prestatiile din turul precedent

Adversara Stelei a trecut fara emotii de Dinamo Tbilisi, invingandu-i pe gruzini cu 1-0 in tur, respectiv 3-0 in retur, insa ca observatie, toate cele 4 goluri ale asiaticilor, au fost marcate in repriza secunda. 1.54 e cota ca Aktobe sa reuseasca sa marcheze diseara in poarta Stelei.

De partea cealalta, romanii nu au avut emotii in precedentul tur, castigand cu 1-0 in deplasarea de pe terenul lui Stromsgodset, in timp ce returul de la Bucuresti a consemnat o noua victorie, 2-0. Kazahii au 6 meciuri consecutive in care nu au incasat gol pe teren propriu in preliminariile Champions League, insa Steaua pare favorita in a puncta cel putin o data, avand 1.28, respectiv 3.30 sa nu o faca.

Forma de moment traversata

Steaua a castigat convingator meciul disputat in week-end contra Rapidului, prima din actuala editie de campionat. Spre deosebire de partida din Cupa Ligii, care s-a jucat tot in Giulesti, Galca a abordat meciul cu maxima seriozitate, reusind cu usurinta sa intoarca meciul in favoarea lor si sa castige cu 3-1, asta dupa ce Pancu deschisese scorul in prima repriza.

Aktobe se afla si ea in plin campionat, insa antrenorul Gazzaev a pregatit meciul din week-endul trecut exclusiv cu gandul la Steaua, deplasarea de la Irtysh fiind "sacrificata" si cei mai buni jucatori ofensivi menajati, astfel se explica rezultatul de egalitate obtinut de acestia, 1-1. A fost un egal care a apropiat-o pe Kairat la doar 1p de fotoliul de lider pe care inca il ocupa campioana en-titre a Kazakhstanului.

Echipele probabile si indisponibilii

Aktobe (4-5-1): Sidelnikov - Mirosnicenko Arzumanian, Muldarov, Minero - Tarikaiev, Korobkin, Neco, Pizzelli, Hairullin - Antonov

Steaua (4-2-3-1): Arlauskis - Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepelita, Filip - Popa, Sanmartean, Tanase - Chipciu

Statistici si variante parioristice interesante

Incluzand si meciurile din faza grupelor, Steaua are 6 partide consecutive disputate in Champions League, fiecare din ele terminate cu sub 2.5 goluri marcate. Repetarea acestui scenariu are cota 1.55 la Unibet.

Ros-albastrii au amintiri placute din deplasarea turului III preliminar din sezonul trecut, atunci echipa a reusit o victorie cu 2-0 in deplasarea de la Tbilisi, gratie dublei lui Iancu. 2.10 e cotatia pentru o victorie diseara, iar scorul de 2-0 in favoarea romanilor are 9.00.

In nici una din cele 4 meciuri disputate de aceste echipe, cumuland mansele tur si retur din turul secund al preliminariilor, nu s-a marcat vreun gol in primele 30 minute de joc. Agentia noastra ofera cota 1.73 pentru un nou meci fara gol in primele 30 minute de joc.